Şişli’de Yolcusunu Taciz Eden Korsan Taksi Şoförü Serbest Bırakıldı

Şişli'de yaşanan olayda, bir kadın yolcusunu taciz ettiği iddiasıyla adliyeye sevk edilen korsan taksi şoförü E.A., adli kontrolle serbest bırakıldı.

Şişli’de Yolcusunu Taciz Eden Korsan Taksi Şoförü Serbest Bırakıldı
Şişli’de Yolcusunu Taciz Eden Korsan Taksi Şoförü Serbest Bırakıldı
GİRİŞ 25.06.2024 08.17 GÜNCELLEME 25.06.2024 08.38
Bu Habere 0 Yorum Yapılmış

Olay, Büyükdere Caddesi D-100 Karayolu istikametinde meydana geldi. İddialara göre, taciz edilen A.A. isimli kadın, hareket halindeki araçtan inmeye çalışırken yaralandı.

Polis Müdahalesi ve Gözaltı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sosyal medyada yer alan görüntüler üzerine harekete geçti. Yapılan araştırmalar sonucunda, korsan taksicilik yapan E.A.’nın aracına yolcu olarak binen A.A.’nın, tacize uğraması üzerine araçtan inmek isterken yaralandığı tespit edildi. Bunun üzerine E.A. gözaltına alındı.

Uygulanan Cezalar

Polis ekipleri, korsan taşımacılık yapan E.A.’ya 32 bin 233 lira ceza uygularken, aracını da trafikten men etti. Ayrıca, taciz edilen A.A.’ya da korsan taşımacılıktan faydalandığı için 2 bin 143 lira para cezası kesildi.

Adli Süreç

Emniyetteki işlemlerinin ardından “cinsel taciz”, “kasten yaralama” ve “tehdit” suçlarından adliyeye sevk edilen E.A., çıkarıldığı hakimlikçe adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Tepkiler ve Güvenlik Tedbirleri

Olayın sosyal medyada geniş yankı bulması üzerine, İstanbul Emniyet Müdürlüğü, korsan taşımacılıkla mücadele konusunda daha sıkı denetim ve önlemler alacaklarını belirtti. Bu tür olayların tekrar yaşanmaması için güvenlik tedbirlerinin artırılacağı vurgulandı.

YORUMLAR 0

    DİĞER HABERLER