CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Canlı Yayında Gündemi Değerlendirdi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Türkiye'nin Mali Eylem Görev Gücünün (FATF) gri listesinden çıkarılması hakkında konuştu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Canlı Yayında Gündemi Değerlendirdi
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Canlı Yayında Gündemi Değerlendirdi
GİRİŞ 28.06.2024 11.21 GÜNCELLEME 28.06.2024 11.03
Bu Habere 0 Yorum Yapılmış

Özel, Halk TV’de katıldığı canlı yayında, “Gri listeden çıkma meselesiyle ilgili yıllardır uğraşıyoruz. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, Kripto Yasası, bir sürü şey vardı. Dilimizde tüy bitti her seferinde. En son dediğimiz noktaya geldiler. Türkiye’nin gri listeden çıkması, son derece olumlu bir şey.” dedi.

Kılıçdaroğlu İle İlişkilerimiz Gayet İyi

Özgür Özel, eski Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile ilişkilerinin gayet iyi olduğunu belirtti.

Özel, “Sayın Genel Başkanım Meclise gelecekse ond

an önce gidiyorum, kendisini karşılıyorum, eşlik ediyorum, arabasına kadar uğurluyorum. Bana düşen bu. Zaman zaman randevu alıyorum, ofisinde görüşüyoruz, birlikte yemek yiyoruz.” dedi.

Sinan Ateş Davası İçin Adalet Arayışı

Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin davaya katılacağını ifade eden Özel, adalet arayışına vurgu yaptı.

“Adalet tecelli etsin, bir başka beklentimiz yok. Soruşturma, yargılama sonucunda nereye kadar gidiyorsa, kime uzanıyorsa uzansın. Tek beklentimiz budur.” diyen Özel, Ateş’in eşi Ayşe Ateş’in de adalet arayışına dikkat çekti.

Fahrettin Koca’nın İstifası İddiaları

Özel, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın istifa ettiği iddialarına da değindi.

“İstifa kişisel verilecek bir karar ama maalesef Türkiye’de bir de uygun görülürse hayata geçiyor. Kabinenin içinde birileri gidecekse en son gitmesi gerekenlerden bir tanesi odur.” şeklinde konuştu.

Osman Kavala’nın Yeniden Yargılanma Talebi

Özgür Özel, Osman Kavala’nın yeniden yargılanma talebine ilişkin, “Çıkarsa muhteşem olacak. Çok da doğru olacak. Türkiye için çok iyi olacak.” dedi.

Özel, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisindeki Türk Delegasyonu Başkanı Tuğrul Türkeş’in odasını ziyaret ettiğini ve Kavala’nın sembol bir dava haline geldiğini belirtti.

Ergenekon Davası Yargılamaları

Ergenekon davasına bakan eski hakim ve savcıların yargılandığı davada verilen cezaları da değerlendiren Özel, “Adalet, bazen ayağı sürter, topaldır, aksaktır ama eninde sonunda tecelli eder.” dedi.

Özel, Türkiye’nin her alanda önünü tıkayan bir hukuksuzlukla karşı karşıya olduğunu belirterek, bu hukuksuzlukların giderilmesi gerektiğini vurguladı.

YORUMLAR 0

    DİĞER HABERLER