Bitcoin Fiyatında Sert Düşüş: Mt. Gox Açıklaması Etkili Oldu

Bitcoin Fiyatında Sert Düşüş: Mt. Gox Açıklaması Etkili Oldu
Bitcoin Fiyatında Sert Düşüş: Mt. Gox Açıklaması Etkili Oldu
GİRİŞ 24.06.2024 11.26 GÜNCELLEME 24.06.2024 11.15
Bu Habere 0 Yorum Yapılmış

Kripto para dünyasının lideri Bitcoin, son 24 saat içinde yüzde 4,6’dan fazla değer kaybederek 61 bin 310 dolara geriledi. Bu düşüşte, 2014 yılında çalınan varlıkların sahiplerine dağıtılacağını açıklayan Mt. Gox borsasının etkisi büyük oldu.

Küresel Piyasalar Etkilendi: Toplam Değer Azaldı

Coinmarketcap verilerine göre, Bitcoin dahil küresel kripto para piyasasının değeri yüzde 4,5 azalarak 2 trilyon 240 milyar dolara düştü. Bu durum, piyasada genel bir değer kaybının yaşandığını gösteriyor.

Mt. Gox’un Dağıtım Kararı: Etkileri Hissediliyor

Mt. Gox borsasının artık faaliyet göstermemesi ve yaklaşık 10 milyar dolar değerindeki kripto varlıklarının sahiplerine dağıtılacak olması, piyasada tedirginlik yarattı. Bu durumun Bitcoin fiyatlarını olumsuz etkilediği belirtiliyor.

Fed’in Belirsizliği: Satış Baskısı Yaratıyor

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) gelecek adımlarına ilişkin belirsizliklerin de kripto varlıklarında satış baskısı yarattığı ifade ediliyor. Bu belirsizlikler, yatırımcıların piyasada temkinli olmasına neden oluyor.

Ethereum da Değer Kaybetti: İkinci Sıradaki Konumunu Koruyamadı

Piyasa değeri bakımından ikinci sırada yer alan Ethereum da son 24 saatte yüzde 5,5’e yakın değer kaybederek 3 bin 306 dolara indi. Ethereum’un da Bitcoin’in düşüşünden etkilendiği gözlemleniyor

YORUMLAR 0

    DİĞER HABERLER