A Milli Takım’da Tarihi Birliktelik: “Montella’nın Forveti Tüm Takım!”

A Milli Takım yardımcı antrenörü Daniele Russo, EURO 2024'teki başarılarını saha içi ve dışındaki birlikteliklerine bağladı: "Montella'nın forveti tüm takım!"

A Milli Takım’da Tarihi Birliktelik: “Montella’nın Forveti Tüm Takım!”
A Milli Takım’da Tarihi Birliktelik: “Montella’nın Forveti Tüm Takım!”
GİRİŞ 04.07.2024 14.47 GÜNCELLEME 04.07.2024 14.30
Bu Habere 0 Yorum Yapılmış

Ataları Türkmüş Gibi Bir Bağlılık Görüyorum

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda (EURO 2024) çeyrek finale yükselen A Milli Futbol Takımı’nın yardımcı antrenörü Daniele Russo, takımın birlikteliği ve sahadaki kararlı duruşunun başarının anahtarı olduğunu belirtti.

Barsinghausen’de gerçekleştirilen kampta basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Daniele Russo, Vincenzo Montella’nın teknik direktörlüğünde takımın gösterdiği performanstan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Çok Formda Bir Kadroyu Yendik

Son 16 turunda Avusturya’ya karşı oynadıkları maçla ilgili konuşan Russo, “Çok önemli bir maçtı. Avusturya, çok formda bir kadroya sahipti ve onları durdurmayı başardık. Maça hazırlanırken en önemlisi doğru yaklaşımdı. Milli takımımız, karşılaşmanın başından sonuna kadar maçın içinde kaldı, o karakteri ortaya koydular ve müsabakayı kazandık. Bu gidişattan dolayı futbolcularımızı kutlamak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Saha Dışında da Birlikteliğimiz Var

Taktiksel düşünceleri hakkında gelen soruya, “Çok iyi bir gidişatımız var ama kulüp ve milli takım arasında büyük fark var. Çalışma süresi milli takımda daha kısıtlı, belirli oyun prensiplerini ve kurgularını monte etmek için süre kısıtlı ama oyuncularımız inanılmaz verimli çalışıyorlar. Sadece sahada değil, saha dışında da muazzam bir birlikteliğimiz var. Bu bağı görmek bize keyif veriyor.” yanıtını verdi.

Montella’nın Forveti; Tüm Takım

Montella’nın forvet stratejisiyle ilgili eleştiriler hakkında ise Russo, “Sahada oyuncuların kapasitelerine güvenerek belirli adaptasyonlar geçiriyoruz. Bazı takımlarda pivot forvet görüntüsünde oynayan özellikler barındıran oyuncular var, ama böyle bir forvetiniz olmadığında rakibin geride bıraktığı derinliklere saldırmak gerekiyor. Bu haberi yapmanız beni memnun etti. Siz yaptığınız işe ne kadar inanırsanız aşamayacağınız hiçbir engel yok.” dedi.

Mert’in Kurtarışında İlk Düşündüğümüz; Evet Bu Maçı Kazandık

Mert Günok’un Avusturya maçındaki kritik kurtarışı hakkında, “Mert’in kurtarışında ilk düşündüğümüz evet bu maçı kazandık oldu. Futbolcularımız maçın sonuna kadar önemli bir duruş ve kararlılık gösterdi. Dört günde bir maç oynadığınız turnuvada bu kolay değil. Hakan’ın takım içindeki pozisyonu hakkında ise, Milan’dan bu yana tanıdığımız bir futbolcu. Ne kadar muazzam bir futbolcu olduğunu söylemesine gerek yok.” değerlendirmesinde bulundu.

Çeyrek Finaldeki Hollanda Maçına Hazırlanıyoruz

Çeyrek finaldeki Hollanda karşılaşmasını değerlendiren Russo, “Hollanda’nın tüm maçlarını seyrettik ve analiz ediyoruz. Fiziksel ve zihinsel toparlanmamız en önemli konu. Hollanda güçlü bir rakip ama onların da zayıf noktalarını biliyoruz. Bu bilgileri uygulamak için çalışmalara başlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Ataları Türkmüş Gibi Bir Bağlılık Görüyorum

Vincenzo Montella ile İtalya’da da çalıştıklarını hatırlatan Russo, “Üç yıldır Türkiye’deyiz ve hocamıza bakınca ataları Türkmüş gibi bir bağlılık görüyorum. 15 yıldır birlikteyiz ama sadece burada bu bağlılığı ve tutkusunu gördüm. Bunları yaşamak gerçekten çok güzel.” dedi.

Duran Toplardan Gol Atmak İstiyorduk

Avusturya maçında duran toplardan gol atmalarıyla ilgili olarak da, “Fazlasıyla duran toptan gol atmak istiyorduk, çünkü çok çalıştığımız bir konuydu. Vincenzo hoca, duran toptan gol atacağımızı söylemişti ve atınca hepimiz sahaya atladık. Şimdi taktik çalışmalara başlayacağız, ama fiziksel ve zihinsel enerjileri toparlamamız gerekiyor. Adım adım ilerleyeceğiz.” diye konuştu.

YORUMLAR 0

    DİĞER HABERLER