Bodrum’da “Özgür Kıyılar” Eylemi: Meydanda Güneşlendiler

Bodrum'da "Özgür Kıyılar Bodrum İnisiyatifi" üyeleri, sahillere erişim hakkını savunmak için meydanda şezlong ve plaj şemsiyeleriyle güneşlenerek protesto etti.

Bodrum’da “Özgür Kıyılar” Eylemi: Meydanda Güneşlendiler
Bodrum’da “Özgür Kıyılar” Eylemi: Meydanda Güneşlendiler
GİRİŞ 10.07.2024 18.27 GÜNCELLEME 10.07.2024 18.45
Bu Habere 0 Yorum Yapılmış

Kıyılara Erişim İçin Farklı Bir Protesto

Muğla’nın Bodrum ilçesinde “Özgür Kıyılar Bodrum İnisiyatifi” adı altında toplanan bir grup, sahillerin halka kapatılmasına karşı dikkat çekici bir protesto düzenledi. Bodrum Belediye Meydanı’nda bir araya gelen yaklaşık 50 kişi, kıyılarda denize giremediklerini öne sürerek meydanda güneşlendi.

Denize Erişim Herkesin Hakkı

Grup üyeleri, ellerinde taşıdıkları dövizlerle kıyıların halkın ortak malı olduğunu vurguladı. “Denize erişim herkesin hakkı”, “Kıyılar kimsenin hakkı değildir”, “Kıyılar hepimizin” gibi sloganlar, meydanda yankılandı. Halkın kullanması gereken sahillerin işletmeciler tarafından ecrimisil karşılığında işgal edildiğini iddia eden grup, bu duruma karşı seslerini yükseltti.

Protesto Alanı: Bodrum Belediye Meydanı

Protestocular, Bodrum Belediye Meydanı’na havlu, şezlong ve plaj şemsiyeleri yerleştirerek bir süre güneşlendi. Alanın bir kısmını plaj atmosferine çeviren grup, güneş kremi sürüp üzerlerine su dökerek dikkatleri üzerine çekti. Bu ilginç eylemi, meydandan geçen yerli ve yabancı turistler de ilgiyle izledi.

YORUMLAR 0

    DİĞER HABERLER