Bodrum’da Deniz Dibinden 213 Kilogram Atık Çıkarıldı

Bodrum'da "Denize en çok mavi yakışır" etkinliğinde, dalgıçlar denizden 213 kg atık çıkardı. Atıklar sergilendikten sonra geri dönüşüme gönderildi.

Bodrum’da Deniz Dibinden 213 Kilogram Atık Çıkarıldı
Bodrum’da Deniz Dibinden 213 Kilogram Atık Çıkarıldı
GİRİŞ 10.07.2024 17.42 GÜNCELLEME 10.07.2024 17.12
Bu Habere 0 Yorum Yapılmış

“Denize En Çok Mavi Yakışır”

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, “Denize en çok mavi yakışır” sloganıyla gerçekleştirilen deniz dibi temizliği etkinliği Gündoğan koyunda devam etti. Bodrum Belediyesi Destek Hizmetleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinliğe Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Çelikkan, ilgili birim müdürleri, gönüllü dalış ekibi, personeller ve vatandaşlar katıldı.

Gönüllü Dalgıçlar İş Başında

Gönüllü dalış ekibi, denizleri atıklardan arındırmak amacıyla düzenlenen çalışmada deniz dibinden 213 kilogram atık çıkararak büyük bir başarıya imza attı. Etkinlik sırasında vatandaşlar da kıyı temizliği yaparak çevreye olan duyarlılıklarını gösterdiler.

Sergilenen Atıklar ve Geri Dönüşüm

Çıkarılan atıklar, Gündoğan iskelesinde sergilendikten sonra geri dönüşüm merkezine gönderildi. Bu etkinlik, çevre bilincini artırmanın yanı sıra Bodrum’un doğal güzelliklerini koruma çabalarının bir parçası olarak büyük takdir topladı.

Kaynak: AA

 

YORUMLAR 0

    DİĞER HABERLER