Sinan Ateş’in Eşi Ayşe Ateş: “Sanıkların Karton Kahraman Çıkarmasına İzin Vermeyeceğim”

Ayşe Ateş, eşi Sinan Ateş'in öldürülmesine dair davanın dördüncü duruşması öncesinde yaptığı açıklamada, katillerin gerçek yüzünü ifşa edeceğini belirtti.

Sinan Ateş’in Eşi Ayşe Ateş: “Sanıkların Karton Kahraman Çıkarmasına İzin Vermeyeceğim”
Sinan Ateş’in Eşi Ayşe Ateş: “Sanıkların Karton Kahraman Çıkarmasına İzin Vermeyeceğim”
GİRİŞ 04.07.2024 07.01 GÜNCELLEME 04.07.2024 07.23
Bu Habere 0 Yorum Yapılmış

Ayşe Ateş’ten Dördüncü Duruşma Öncesi Açıklama

Ankara’da öldürülen eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, duruşma öncesinde yaptığı açıklamada, “Bugünkü duruşmada vereceğim ifadede sanıkların yaptığı gibi katillerden karton kahraman çıkarma hikayelerini değil, Sinan hayattayken yaşadıklarımızı, Sinan’ın bana anlattıklarını, canilerin bize yaşattıklarını anlatacağım. Hem de hiçbir ismi pas geçmeden.” dedi.

Duruşma Devam Ediyor

Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin 22 sanıklı dava, Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’ndeki salonda devam ediyor. Duruşma salonu öncesinde gazetecilere açıklama yapan Ayşe Ateş, “Duruşma salonunda yaşanılanları günlerdir sessizce izliyorum. Avukatımız dışarıya atılıyor, izleyenler salondan kovuluyor. Kovuşturmanın genişlememesi için bir irade gösteriliyor. Soru sormamız engelleniyor. Ne sorsak ‘Dosyayla ilgisi yok’ deniliyor. Nasıl yok, niye yok? İfadem orada. Açın, bakın. İsim isim anlatmışım.” diye konuştu.

Sinan Ateş’in Öldürülmesi ve Katillerin Hikayesi

Ayşe Ateş, Sinan Ateş’in nasıl öldürüldüğünün kamera kayıtlarında açıkça görüldüğünü belirtti. “Kiralık katil, arabanın arkasından çıkıyor, silahını Sinan’ın vücuduna doğrultup ateş ediyor. Sinan ne ayağından vurulan bir insanın refleksini veriyor ne de başka bir hamlede bulunabiliyor. Sadece bilinçsizce yere düşüyor. O düşerken kiralık katil Selman’ı da vuruyor. Selman can havliyle kaçıyor. Kaçarken elinde ne silah var ne de başka bir şey. Kiralık katil devam ediyor. Öne doğru bir adım atıp düşmekte olan Sinan’a tekrar ateş ediyor.” ifadelerini kullandı.

“Hiçbir İsmi Pas Geçmeden”

Ayşe Ateş, bugünkü duruşmada sanıkların hikayelerini değil, Sinan’ın hayattayken yaşadıklarını ve canilerin onlara yaşattıklarını anlatacağını söyledi. “Tıpkı ilk gün hastanede savcıya verdiğim ifadede yaptığım gibi… O günden sonra yakın arkadaşlarım bana ‘Ayşe, bu isimleri söyleme. Seni de yaşatmazlar. Sen, Sinan’ın sana söylediği alt kademedeki isimleri ver. Diğerlerini devlet ortaya çıkarır.’ dediler. Ölmekten, öldürülmekten, çocuklarımı bir de annesiz bırakmaktan korktum.” dedi.

“Kendimi Öldürüleceğime İkna Ettim”

Kendisinin konuşsa da konuşmasa da öldürüleceğine ikna olduğunu vurgulayan Ateş, bildiği hiçbir şeyin sır kalmasını istemediğini belirtti. “Müdafilerin duruşmada bu siyasi cinayetin Pensilvanya’da kurgulandığını, senaryosunu da Mustafa Özcan’ın yazdığını, kendisinin de onlara hizmet ettiğini iddia ettiklerini” söyledi.

Ayşe Ateş’ten Kamuoyuna Çağrı

Ayşe Ateş, MHP ve Ülkü Ocakları’na karşı yapılan kumpas iddialarına da sert tepki gösterdi. “Sinan Ateş’e ölmeden önce Ülkü Ocakları ve MHP yöneticileri tarafından sosyal medya üzerinden yöneltilen tehditler, edilen hakaretler, atılan iftiralar orada dururken, arkadaşları aynı odaklar tarafından saldırılara maruz kalmışken, deliller de aynı merkezi işaret ederken kocamın katilini nerede arasaydım?” diye sordu.

Ayşe Ateş, kamuoyunun bu davadan gözlerini ayırmamasını istedi.

YORUMLAR 0

    DİĞER HABERLER