Özgür Özel’den Enflasyon Tepkisi ve Erken Seçim Mesajı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, enflasyona ve asgari ücrete sert tepki gösterdi. Erken seçim çağrısı yaparak halkı ekonomik refah ve adalet için birlik olmaya davet etti.

Özgür Özel’den Enflasyon Tepkisi ve Erken Seçim Mesajı
Özgür Özel’den Enflasyon Tepkisi ve Erken Seçim Mesajı
GİRİŞ 09.07.2024 15.14 GÜNCELLEME 09.07.2024 15.53
Bu Habere 0 Yorum Yapılmış

Özel: “Yoksullara Devlet Eliyle İhanet Ediliyor”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada enflasyon verilerine ve asgari ücrete sert tepki gösterdi. Özel, “Türkiye’de yoksullara, dar gelirlilere bizzat bir devlet kurumu eliyle yapılan, sürdürülen açık bir ihanet ile karşı karşıyayız.” diyerek, halkı saat 21.00’da ayağa kalkmaya davet etti.

Sivas Katliamının 31. Yılı Anması

Toplantıda Sivas Katliamının 31. yılını anan Özel, “Katliamın birinci yılındaki kadar tepkili ve acılıyız.” dedi. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Özel, partisinin geleceğe dair hedeflerini ve beklentilerini de paylaştı.

“31 Mart Başarımız 1. Gündem”

Özel, CHP’nin 31 Mart’taki başarısının bugün sosyalistlerin cümleleriyle yankılandığını belirterek, “Pedro Sanchez, başardı. İngiltere İşçi Partisi Parlamentoda büyük çoğunluğu sağladı. Paris’te aşırı sağ tehlikesi varken, Avrupa’da en çok soydaşımızın olduğu üç ülkeden biri Fransa. Fransa’da demokrasi güçleri birleşti. İlericiler, solcular birinciliği elde etti. Türkiye’de formülü bütün Avrupa’ya ve dünyaya bir kere daha hatırlatıyorum. Dünyanın bütün demokratları bir araya gelecek faşizmi eninde sonunda yenecek.” ifadelerini kullandı.

Erken Seçim Mesajı

Erken seçim konusuna da değinen Özel, gelecek seçimlerde CHP ve Türkiye İttifakı’na oy verildiğinde ekonomik refahın artacağını vurguladı. Özel, “Gelecek seçimlerde CHP’ye, Türkiye İttifakı’na oy verdiğinizde cebinizdeki paranın 10 kat değerli olduğunu göreceksiniz. Bugünkü maaşı alıp 4 liraya mazot kullandığınızı düşüneceksiniz. Bugünkü maaşla elektrik faturasının 500 lira değil 50 lira geleceğini düşüneceksiniz. Milli gelir artışı bu demektir. Hele hele bunu eşit paylaşmak bu demektir. İlk seçimlerden sonra, ne kadar kaçabilirler bilmiyorum, çünkü vatandaş seçim istediğini her geçen gün daha yüksek sesle söylüyor. Yapılacak ilk genel seçimlerde partimiz iktidar olacak, Türkiye zenginleşecek, herkes rahatlayacak.” dedi.

Toplumsal Birlik ve Umut Mesajı

Özgür Özel’in konuşması, toplumsal birlik ve dayanışma mesajlarıyla doluydu. İlerici güçlerin birleşerek demokratik bir Türkiye için çalışmaya devam edeceğini belirten Özel, halkı umutlu olmaya ve değişim için mücadeleye davet etti. Özel’in sözleri, ekonomik ve siyasi sorunlarla boğuşan Türkiye’de geniş yankı buldu.

YORUMLAR 0

    DİĞER HABERLER