Özgür Özel Sinan Ateş Cinayeti Hakkında: Azmettiricileri Saklamak İçin Üst Düzey Çaba Var

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sinan Ateş cinayeti hakkında yaptığı açıklamada, esas azmettiricilerin saklanmaya çalışıldığını iddia etti ve "Bu suikasti unutturmayacağız" dedi.

Özgür Özel Sinan Ateş Cinayeti Hakkında: Azmettiricileri Saklamak İçin Üst Düzey Çaba Var
Özgür Özel Sinan Ateş Cinayeti Hakkında: Azmettiricileri Saklamak İçin Üst Düzey Çaba Var
GİRİŞ 01.07.2024 11.52 GÜNCELLEME 01.07.2024 11.52
Bu Habere 0 Yorum Yapılmış

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sinan Ateş cinayeti hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ankara’da 30 Aralık 2022’de gerçekleşen suikastin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen hala tam anlamıyla aydınlatılmadığını belirten Özel, siyasi sorumluların hesap vermediğine dikkat çekti.

Özgür Özel, “Ettiği telefonları, gönderilen konumları, görüştüğü kişileri hatırlamayan ama bağlantılarını ortadan kaldırmak için yeni şeyler hatırlayan bir tetikçi ve bir azmettirici gördük. Esas azmettiricileri saklamak için üst düzey bir çaba vardı.” dedi​.

Özel, cinayetin ardından yürütülen soruşturmada, olayın perde arkasındaki esas azmettiricilerin korunmaya çalışıldığını iddia ederek, “Sorumlular yargılanana kadar bu suikasti unutturmayacağız. Türkiye, hukuk devleti olmanın gereği olarak suçluların adalet önünde hesap vermesini sağlamalıdır.” ifadelerini kullandı​.

Sinan Ateş, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi olarak biliniyordu. Cinayet günü, Ankara’nın Çankaya ilçesinde motosikletli saldırganlar tarafından vurularak hayatını kaybetmişti. Soruşturma kapsamında tetikçi Eray Özyağcı ve ona yardımcı olan bazı polisler tutuklanmıştı​.

Özgür Özel’in bu açıklamaları, Sinan Ateş cinayetinin tüm yönleriyle aydınlatılması ve adaletin tecelli etmesi yönünde kamuoyunun beklentisini bir kez daha ortaya koydu. Halkın adalet talebi, siyasi sorumluların hesap vermesiyle sonuçlanmalı ve bu tür suikastlerin üstü örtülmemelidir.

YORUMLAR 0

    DİĞER HABERLER