Mavi Vatan’da Yunan Provokasyonu: Balıkçı İlker Özdemir Ölümden Döndü!

ökçeada'nın Zürafa Kayalıkları mevkisinde yaşanan gerginlik, balıkçı İlker Özdemir ve oğlu Efe Özdemir'in zor anlar yaşamasına neden oldu. Yunan unsurları, Özdemir'in "Kızıl Elma" adlı teknesine çarparak hasar verdi.

Mavi Vatan’da Yunan Provokasyonu: Balıkçı İlker Özdemir Ölümden Döndü!
Mavi Vatan’da Yunan Provokasyonu: Balıkçı İlker Özdemir Ölümden Döndü!
GİRİŞ 11.07.2024 13.59 GÜNCELLEME 11.07.2024 13.28
Bu Habere 0 Yorum Yapılmış

Olay Anı: Mavi Vatan’da Tehlike İlker Özdemir, 12 metrelik “Kızıl Elma” adlı teknesiyle Zürafa Kayalıkları açıklarına balık avlamak için gitti. Ancak, uluslararası sularda avlanırken, beklenmedik bir şekilde Yunan unsurlarının saldırısına uğradı. Özdemir yaşadığı anları şöyle anlattı:

“Yunan botu teknemize kendi tekneleriyle vurdu. Kayığımız bu halde Allah’tan su almıyor. Zürafa Kayalıkları’na 4 mil uzaktayız. Mavi Vatan’dayız, uluslararası sulardayız. Geldiler hazmedemediler, vurdular. Takım çekerken bu haldeyiz ve kaçtılar. Maalesef kayığımız darbe aldı, kımıldayamıyoruz.”

GOKCEADA ACIKLARINDA AVLANAN BALIKCININ TEKNESINE YUNAN UNSURLARINCA HASAR VERILDI 2

Hızlı Müdahale: Sahil Güvenlik Harekete Geçti Çarpmanın etkisiyle yavaş yavaş su almaya başlayan teknede, Özdemir ve oğlu suyu tahliye etmeye çalışırken, 112 Acil Sağlık hattını arayarak yardım çağrısında bulundu. Bu çağrı üzerine Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı 3 bot hızla bölgeye sevk edildi. Bölgeye gelen ekipler, teknede meydana gelen cam kırıkları nedeniyle yaralanan Özdemir ve oğluna ilk müdahaleyi yaptı.

GOKCEADA ACIKLARINDA AVLANAN BALIKCININ TEKNESINE YUNAN UNSURLARINCA HASAR VERILDI

Kaleköy Limanı’na Güvenli Yolculuk Yaralı balıkçı ve oğlu, Sahil Güvenlik ekiplerinin desteğiyle tekneleri yedeklenerek Gökçeada’nın Kaleköy Limanı’na doğru güvenli bir şekilde götürüldü.

YORUMLAR 0

    DİĞER HABERLER