İstanbul’da Kaçak Göçmen Operasyonu: Üç Tutuklama

İstanbul'da göçmen kaçakçılığına karşı yapılan operasyonda, Afganistan, Pakistan, İran ve Türkiye arasındaki sınırları geçerek Avrupa'ya ulaşmaya çalışan göçmenlerin yaşadığı dram bir kez daha gözler önüne serildi.

İstanbul’da Kaçak Göçmen Operasyonu: Üç Tutuklama
İstanbul’da Kaçak Göçmen Operasyonu: Üç Tutuklama
GİRİŞ 11.07.2024 12.42 GÜNCELLEME 11.07.2024 12.42
Bu Habere 0 Yorum Yapılmış

Film Gibi Operasyon

Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uluslararası bir şebekeyi çökertmek için harekete geçti. Film senaryolarını aratmayan bir operasyonla, Fatih’te yabancı uyruklu bir grubu takip eden polisler, göçmenlerin tutulduğu adresi belirledi. Buraya düzenlenen baskında, sınır geçişlerini organize eden Afganistan uyruklu üç şüpheli, ruhsatsız tabancalarla birlikte yakalandı.

Şebeke Çözüldü

İnsanların hayatta kalma mücadelesini sömüren bu vicdansızlar, göçmenleri silahla tehdit edip paralarını gasbediyor, hatta rehin alıp ailelerinden fidye istiyordu. Polis, kaçak göçmenlerin umutlarını suistimal eden bu şebekeyi çökertmek için gece gündüz çalıştı. Yabancıların tutulduğu evi kontratsız kiraya veren emlakçı da gözaltına alındı.

Adalet Yerini Buldu

Emniyet müdürlüğündeki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen dört şüpheliden üçü tutuklandı. Emlakçı ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Bu olay, insanlık onurunu hiçe sayan suçluların adalet önünde hesap verdiği bir an olarak hafızalara kazındı.

YORUMLAR 0

    DİĞER HABERLER