İstanbul’da Hafta Sonu Serinliği: Sahiller ve Parklar Doldu Taştı

İstanbul'da sıcak havadan bunalanlar, hafta sonu sahil ve parklara akın etti. Caddebostan ve Bakırköy sahilleri, piknik yapan ve denize girenlerle doldu.

İstanbul’da Hafta Sonu Serinliği: Sahiller ve Parklar Doldu Taştı
İstanbul’da Hafta Sonu Serinliği: Sahiller ve Parklar Doldu Taştı
GİRİŞ 30.06.2024 12.01 GÜNCELLEME 30.06.2024 12.48
Bu Habere 0 Yorum Yapılmış

Sıcak Havanın Etkisi İstanbul’u Bunaltıyor

İstanbul’da sıcak havaların etkisini artırdığı şu günlerde, hafta sonu tatilini değerlendirmek isteyenler sahil ve parklara akın etti. Şehrin dört bir yanındaki vatandaşlar, bunaltıcı sıcaklardan kaçmak için denize girerek ya da gölgelik alanlarda vakit geçirerek serinlemeye çalıştı.

Caddebostan Sahili Halkın Gözdesi Oldu

Anadolu Yakası’nda yaşayan birçok vatandaş, pazar günü için Caddebostan Sahili’ni tercih etti. Sandalye ve masalarını getirerek gölgelik alanlarda piknik yapan aileler, denizin ve doğanın keyfini çıkardı. Sahildeki plajda da yoğun bir kalabalık vardı, denize girenler serinleyerek hafta sonunun tadını çıkardı.

Caddebostan Sahili’nde ailesiyle birlikte piknik yapan Recep Yılmaz, buranın İstanbul’da vakit geçirmek için ideal yerlerden biri olduğunu ve kahvaltıyı da burada yaptıklarını belirtti. Denize giren Veysel Demir ise Caddebostan’ı yeni keşfettiğini, ikinci gelişi olduğunu ve pazar gününü burada güzel geçirdiğini ifade etti.

ISTANBULDA VATANDASLAR HAFTA SONU SAHIL VE PARKLARI TERCIH ETTI min

Avrupa Yakası’nın Tercihi Bakırköy Sahili

Avrupa Yakası’nda ise birçok vatandaş Bakırköy Sahili’ne akın etti. Sıcak havanın etkisini evde fazla hissettiklerini belirten Özkan Tosun, serinlemek için ailece sahile geldiklerini söyledi. Melisa Köse de öğlen saatlerinde sıcağın daha etkili olduğunu, bu nedenle sahilde piknik yapmayı tercih ettiğini dile getirdi.

İstanbul’da Sıcaklarla Mücadele

İstanbul’da sıcak havalardan bunalanlar için sahil ve parklar, serinlemek ve dinlenmek için ideal mekanlar haline geldi. Hem Anadolu hem de Avrupa Yakası’nda yaşayan vatandaşlar, doğayla iç içe olup, denizin keyfini çıkararak sıcaklarla baş etmeye çalıştı.

İstanbul’da hafta sonları sahillerin ve parkların dolup taşması, şehrin ne kadar hareketli ve canlı olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

YORUMLAR 0

    DİĞER HABERLER