Esenler’de Uyuşturucu Operasyonu: İki Şüpheli Tutuklandı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Menderes Mahallesi'ndeki bir evin çatı katında narkotik madde bulunduğunu ve şüphelilerin burada uyuşturucu ticareti yaptığını ortaya çıkardı.

Esenler’de Uyuşturucu Operasyonu: İki Şüpheli Tutuklandı
Esenler’de Uyuşturucu Operasyonu: İki Şüpheli Tutuklandı
GİRİŞ 11.07.2024 10.03 GÜNCELLEME 11.07.2024 10.12
Bu Habere 0 Yorum Yapılmış

İstanbul’un göbeğinde, Esenler’de bir çatı katında neler dönüyor neler… İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Menderes Mahallesi’ndeki bir evin çatı katında narkotik madde bulunduğunu ve şüphelilerin burada uyuşturucu ticareti yaptığını ortaya çıkardı. Polisiye roman gibi değil mi?

Polise Pompalı Tüfek Doğrulttular

Ekipler operasyon düzenledi. İçeri girdiklerinde R.Ö. ve yanındaki M.T., polislere pompalı tüfek doğrulttu. Yani neredeyse filmlerdeki gibi sahneler… Tabii ki ekipler bu duruma izin vermedi ve her ikisini de gözaltına aldı. Evde yapılan aramada ise 12 uyuşturucu hap, 125 gram sıvı uyuşturucu, 64 peçeteye emdirilmiş uyuşturucu, şırınga, ruhsatsız pompalı tüfek, 6 fişek, telefon ve 990 lira ele geçirildi.

Sabıkalı ve Kaçak Şüpheliler

İşte işin en çarpıcı kısmı… M.T.’nin “uyuşturucu madde ticareti yapma ve kullanma”, “yaralama” ve “tutuklu hükümlünün kaçması” gibi suçlardan tam 12 ayrı suçtan arandığı ve hakkında 4 yıl 9 ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezası olduğu belirlendi. R.Ö.’nün de yine benzer suçlardan kabarık bir sicili olduğu ortaya çıktı.

Ve tabii ki, adliyeye sevk edilen bu iki şüpheli, “uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti” ve “ruhsatsız silah bulundurma” suçlarından tutuklandı. Şimdi adalet önünde hesap verecekler.

YORUMLAR 0

    DİĞER HABERLER