Ender Saraç Davasında Beraat Kararı

Ünlü doktor Ender Saraç'ın, 2017 ve 2021 yılları arasında Beşiktaş'ta 13 yaşındaki oğluna yönelik "cinsel istismarda" bulunduğu iddiasıyla yargılandığı davada beraat kararı verildi.

Ender Saraç Davasında Beraat Kararı
Ender Saraç Davasında Beraat Kararı
GİRİŞ 03.07.2024 07.22 GÜNCELLEME 03.07.2024 07.14
Bu Habere 0 Yorum Yapılmış

İstanbul 34. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada mahkeme heyeti, sanık Saraç’ın üzerine atılı suçu işlemediğinin sabit olduğu gerekçesiyle beraatına karar verdi.

Duruşmanın Ayrıntıları

Duruşmaya sanık Ender Saraç ve avukatları ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı katıldı. Ender Saraç’ın avukatı Altın Mimir, yargılamanın en büyük mağdurlarının müvekkili ve çocuğu olduğunu belirterek beraat talep etti. Son sözünde Ender Saraç, “Bu suçu asla işlemedim. Bir komploya kurban gittim, beraatımı talep ediyorum.” dedi.

İddianame ve Suçlamalar

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 5 Aralık 2023’te mağdur çocuk M.S’nin okulda öğretmenlerine babası Ender Saraç’ın kendisine cinsel istismarda bulunduğunu anlattığı belirtildi. Okul idaresinin durumu polise bildirmesi üzerine soruşturma başlatıldı. Çocuğun ilk ifadesinde babası hakkında suçlamalarda bulunduğu, ancak sonraki ifadesinde annesi ve kendisine kötü davrandığı için bu suçlamayı yaptığını söylediği kaydedildi.

Anne Benan Saraç’ın İfadesi

Anne Benan Saraç, ifadesinde eşinin kendisine ve çocuklarına psikolojik ve ekonomik şiddet uyguladığını, ancak oğluna karşı herhangi bir cinsel davranışına şahit olmadığını belirtti.

Mahkemenin Kararı

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanık Ender Saraç’ın üzerine atılı suçu işlemediğinin sabit olduğu gerekçesiyle beraatına karar verdi.

Kaynak: AA

YORUMLAR 0

    DİĞER HABERLER