Adalar’da Akülü Araç Operasyonu Başladı

Adalar'da UKOME yönergesine uymayan akülü araçlar toplanıyor. Belediyeden yapılan açıklamada, bu araçların Adalar dışına çıkarılacağı belirtildi.

Adalar’da Akülü Araç Operasyonu Başladı
Adalar’da Akülü Araç Operasyonu Başladı
GİRİŞ 04.07.2024 14.28 GÜNCELLEME 04.07.2024 14.28
Bu Habere 0 Yorum Yapılmış

Adalar’da ulaşımın düzenlenmesi amacıyla, UKOME yönergesine uymayan akülü araçların toplanmasına başlandı. Adalar Belediyesi’nin öncülüğünde yürütülen bu çalışma, adanın huzur ve güvenliğini sağlama amacı taşıyor.

Uygun Olmayan Araçlar Toplanıyor

Adalar Belediyesi, 03 Haziran 2021 tarihli ve 2021 4-4 sayılı UKOME yönergesine uygun olmayan tüm akülü araçların faaliyetlerinin durdurulduğunu duyurdu. Belediyeden yapılan açıklamada, “İlgili şartları taşımayan araçların Adalar ilçesi dışına çıkarılması gerekmektedir,” ifadesine yer verildi.

İşbirliğiyle Yürütülen Operasyon

Bu süreçte Adalar Kaymakamlığı, Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakası Zabıta Müdürlüğü ve Adalar Belediyesi birlikte hareket ediyor. Toplanan araçlar ana karaya taşınıp yediemine teslim edilecek. Belediye, vatandaşların mağdur olmaması için akülü araçlarını Adalar dışına çıkarmak isteyenlere yardımcı olacaklarını belirtti.

Vatandaşlara Çağrı

Açıklamada, “Araçlarını Adalar dışına çıkartmak isteyen vatandaşlarımız belediyemize başvuruda bulunabilirler. Vatandaşlarımızın araçları Adalar Belediyemiz tarafından ana karaya ücretsiz taşınacaktır. Yönerge kapsamındaki araçlar ile ilgili taleplerin değerlendirilmesi için Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğüne başvuruda bulunabilirsiniz,” denildi.

Adalar’ın eşsiz doğasının korunması ve düzenli bir ulaşım sisteminin sağlanması amacıyla yürütülen bu çalışmalar, yerel halk tarafından da destekleniyor. Adalılar, yeni düzenlemelerin adanın doğal güzelliklerini ve yaşam kalitesini artıracağını umuyor. Bu adımın, Adalar’ın sürdürülebilir turizmine katkı sağlayacağı düşünülüyor.

Kaynak: AA

YORUMLAR 0

    DİĞER HABERLER