Eray Özyağcı kimdir, kaç yaşında? Sinan Ateş’in tetikçisi Eray Özyağcı davasında ne dedi?

Eray Özyağcı kimdir? Sinan Ateş suikastı davasında tetikçi olarak yargılanan Özyağcı'nın ifadesi ve dava sürecindeki son durum hakkında detaylar burada.Eray Özyağcı kimdir? Sinan Ateş suikastı davasında tetikçi olarak yargılanan Özyağcı'nın ifadesi ve dava sürecindeki son durum hakkında detaylar burada.

Eray Özyağcı kimdir, kaç yaşında? Sinan Ateş’in tetikçisi Eray Özyağcı davasında ne dedi?
Eray Özyağcı kimdir, kaç yaşında? Sinan Ateş’in tetikçisi Eray Özyağcı davasında ne dedi?
GİRİŞ 01.07.2024 12.13 GÜNCELLEME 01.07.2024 12.13
Bu Habere 0 Yorum Yapılmış

Eray Özyağcı Kimdir? Sinan Ateş Suikastı Davasında Son Durum

Eray Özyağcı Kimdir?

Eray Özyağcı, Ülkü Ocakları’nın eski genel başkanı Sinan Ateş’in Ankara’da öldürülmesiyle ilgili davada adı geçen tetikçidir. Özyağcı, avcılık ve emniyetteki ifadelerinde çelişkili beyanlar vermiş ve son olarak “Emri Doğukan Çep’ten aldım” demiştir. Yaşı ve nereli olduğu gibi kişisel bilgiler henüz netleşmemiştir.

Sinan Ateş Davasında Son Durum

Sinan Ateş cinayeti davası Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’nde devam etmektedir. İddianamede, tetikçi Eray Özyağcı ile birlikte Vedat Balkaya ve Suat Kurt hakkında “tasarlayarak kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor. Ayrıca, Doğukan Çep ve eski Ülkü Ocakları yöneticisi Tolgahan Demirbaş’ın suça azmettiren olarak ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor.

Sanıklardan Zekeriya Asarlaya, Hakan Saraç, Ufuk Köktürk, Mehmet Yüce, Mustafa Uzunlar, Askın Mert Gelenbey, Murat Can Çolak, Osman Bayraktar, Caner Güney, Umut Ersoy, Çağlar Zorlu, Aytaç Ataç, Emre Yüksel, Serdar Öktem, Erdem Karadeniz, Alper Atay ve Mustafa Ensar Aykal ise “suça yardım eden fail” olarak aynı suçtan hapis cezası istemiyle yargılanıyor.

Güvenlik Önlemleri

Dava sırasında Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü çevresinde ve içinde yoğun güvenlik önlemleri alınmış, cezaevi kampüsüne giden yollarda trafik ve çevik kuvvet polisleri tarafından araçlar aranmıştır. Cezaevi kampüsünde 10 kilometrelik bir alanda güvenlik önlemleri artırılmış, basın mensupları için ayrı bir alan oluşturulmuştur. Kamuoyunun yakından takip ettiği bu davayı çok sayıda gazeteci de izlemektedir.

YORUMLAR 0

    DİĞER HABERLER