Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan’dan İstihdam Müjdesi

Bakan Işıkhan, İŞKUR'un 2024 yılı verilerini paylaştı: 691 bin 55 kişi işe yerleştirildi, geçen yıla göre %18,3 artış sağlandı. İstihdam odaklı çalışmalar sürecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan’dan İstihdam Müjdesi
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan’dan İstihdam Müjdesi
GİRİŞ 08.07.2024 10.49 GÜNCELLEME 08.07.2024 10.49
Bu Habere 0 Yorum Yapılmış

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, İŞKUR’un 2024 yılı ocak-haziran aylarını kapsayan verilerini paylaştı. 691 bin 55 kişinin işe yerleştirilmesine aracılık eden İŞKUR, geçen yıla göre yüzde 18,3’lük bir artış yakaladı. Bu gelişme, istihdam odaklı büyümenin sağlanması yolunda atılan önemli adımların somut bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Vatandaşlara Yeni İş Kapıları

Bakan Işıkhan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İŞKUR’un 2024 yılının ilk yarısındaki hizmetlerini içeren Haziran ayı İstatistik Bülteni’nin yayımlandığını belirtti. Bakan Işıkhan, “İstihdam odaklı büyümenin sağlanması ve vatandaşlarımıza iş imkanı sunulması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diyerek, işsizliğe karşı verilen mücadelede kararlılık mesajı verdi.

Danışmanlık Hizmetleri ve İş Yeri Ziyaretleri

İŞKUR’un iş ve meslek danışmanlığı hizmetleri kapsamında 1 milyon 510 bin 527 bireysel görüşme gerçekleştirildiği ve 445 bin 957 iş yeri ziyareti yapıldığı açıklandı. Bu rakamlar, vatandaşların istihdam sürecinde ne denli geniş kapsamlı hizmetler aldığını ortaya koyuyor. Bakan Işıkhan’ın şu ifadeleri ise çalışmalara verilen önemin altını çiziyor: “İstihdam odaklı büyümenin sağlanması ve vatandaşlarımıza iş imkanı sunulması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

YORUMLAR 0

    DİĞER HABERLER