Kırklareli’nde Kaçak Ürün Satan Aktara 5 Yıl Hapis İstemi!

Kırklareli'nde faturasız cinsel ürün ve bitkisel macun satan aktar E.D., kaçakçılık suçundan 5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak. Mahkeme süreci başladı.

Kırklareli’nde Kaçak Ürün Satan Aktara 5 Yıl Hapis İstemi!
Kırklareli’nde Kaçak Ürün Satan Aktara 5 Yıl Hapis İstemi!
GİRİŞ 08.07.2024 14.17 GÜNCELLEME 08.07.2024 14.17
Bu Habere 0 Yorum Yapılmış

Kırklareli’nde işletmesinde fatura ve belgesiz ürün sattığı iddia edilen aktar E.D. hakkında dava açıldı. Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianame, 1. Asliye Ceza Mahkemesince kabul edilerek, sanık E.D.’nin kaçakçılık kanununa muhalefet suçundan 1 yıldan 5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanması talep edildi.

Kaçak Ürünler Ele Geçirildi

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, 4 Ekim 2023’te yaptıkları iş yeri denetiminde, E.D.’ye ait aktarda fatura ve belgesi olmayan cinsel ürün hapları ile bitkisel macunlar ele geçirdi. Bu ürünlere el konulurken, sanık E.D. gözaltına alındı. Çıkarıldığı hakimlikçe adli kontrol şartıyla serbest bırakılan E.D., iddianamedeki savunmasında suçlamaları reddetti. Ürünleri faturasız ve belgesiz olarak toptancılardan aldığını ve üzerine kar payı koyarak sattığını belirtti.

Hapis Cezası İstemi

Sanık E.D., kaçakçılık kanununa muhalefet suçundan 1 yıldan 5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak. Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı, kaçak ürün satışıyla ilgili ciddi bir tutum sergileyerek, bu tür suçlara karşı caydırıcı tedbirler almayı amaçlıyor. Davanın seyri, kaçakçılıkla mücadelede önemli bir örnek teşkil edecek.

Kaynak: AA

YORUMLAR 0

    DİĞER HABERLER