Zeytinburnu’nda Silahlı Kavga: Bir Genç Daha Toprağa Düştü

İstanbul'un Zeytinburnu semtinde, henüz hayatının baharında olan Mert Kutluer, anlamsız bir kavganın kurbanı oldu. 25 yaşındaki bu genç, market sahibi komşusu S.A. ile neden tartıştı, ne oldu da silahlar patladı? İşte o sorunun cevabı meçhul. Tek bildiğimiz, genç bir can daha toprağa düştü.

Zeytinburnu’nda Silahlı Kavga: Bir Genç Daha Toprağa Düştü
Zeytinburnu’nda Silahlı Kavga: Bir Genç Daha Toprağa Düştü
GİRİŞ 11.07.2024 15.00 GÜNCELLEME 11.07.2024 15.49
Bu Habere 0 Yorum Yapılmış

“Ne yapıyorsun?” dedi

Mert, tartıştığı kişilere karşı kendini savunmak için dışarı çıktı. Taşlar havada uçuştu, dükkânının camları kırıldı. Silah sesleri yankılandı. Polis ve sağlık ekipleri geldi, ama nafile… Mert kurtarılamadı.

Baba Mustafa Kutluer, oğlunun önünde siper olmuş. Gözlerinin önünde evladını kaybetmiş. “Kurtarmaya çalıştım ama kurtaramadım” diyor, gözleri dolu dolu. Anne İfakat Kutluer ise çaresizlik içinde, “Ben çocuğuma doyamadım” diye haykırıyor.

ZEYTINBURNUNDA CIKAN KAVGADA SILAHLA VURULAN KISI OLDU 2

Hepimizin vicdanı

Her gün başka bir kavga, başka bir ölüm haberi… Hepimizin vicdanı sızlıyor. Güvenlik kameraları her şeyi kaydediyor. Kavganın başlaması, taşların atılması, silahların çekilmesi… Peki, bu görüntüler bize neyi anlatıyor? İnsan hayatının ne kadar değersizleştiğini mi? Bir anlık öfkenin nelere mal olduğunu mu?

Toplumsal Çürüme

Toplum olarak nerede hata yapıyoruz? Neden her tartışma bir kavgaya, her kavga bir cinayete dönüşüyor? Bu soruların cevabını bulmak zorundayız. Yoksa her gün başka bir Mert’i toprağa vermeye devam edeceğiz.

Adalet sağlanmalı, sorumlular bulunmalı. Ama asıl mesele, bu tür olayların önüne geçmek. Eğitim sistemi mi, aile yapısı mı, sosyal medya mı suçlu? Tartışılmalı, konuşulmalı, çözüm bulunmalı.

YORUMLAR 0

    DİĞER HABERLER