Türkiye’nin Doğu ve İç Bölgelerinde Kuvvetli Yağış Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Kritik Uyarı: Sağanak ve Gök Gürültülü Yağışlar Geliyor

Türkiye’nin Doğu ve İç Bölgelerinde Kuvvetli Yağış Uyarısı
Türkiye’nin Doğu ve İç Bölgelerinde Kuvvetli Yağış Uyarısı
GİRİŞ 09.07.2024 16.09 GÜNCELLEME 09.07.2024 16.20
Bu Habere 0 Yorum Yapılmış

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın öğle saatlerinden itibaren ülke genelindeki bazı iller için kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Yapılan açıklamaya göre, özellikle Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde yerel olarak kuvvetli ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Doğu Anadolu’da Kuvvetli Sağanaklar

Erzurum, Kars, Ardahan ve Bayburt çevreleriyle Artvin’in iç kesimlerinde yarın öğle saatlerinden itibaren kuvvetli sağanak ve gök gürültülü yağışlar etkili olacak. Meteoroloji, bu bölgelerde yaşayan vatandaşların dikkatli olmalarını ve olası su baskınlarına karşı tedbirli davranmalarını istedi.

İç Anadolu ve Karadeniz İçin Yağış Uyarısı

Sivas’ın kuzeyi, Yozgat’ın doğusu ve Tokat çevrelerinde de yarın beklenen sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli ve gök gürültülü olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca, Ordu ve Giresun’un iç kesimlerinde de aynı şekilde kuvvetli yağışların görülmesi bekleniyor.

Batı Karadeniz ve İç Anadolu’nun Batısı

Yarın öğle saatlerinden itibaren Kastamonu, Karabük ve Çankırı çevreleri, Sinop ve Bartın’ın iç kesimleri ile Çorum’un batısında da yerel olarak kuvvetli ve gök gürültülü sağanaklar etkili olacak. Bu bölgelerde de sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.

YORUMLAR 0

    DİĞER HABERLER