Şişli’de Akkirman Sokak’ta 9 Yıllık Çile Bitmiyor

Şişli, Meşrutiyet Mahallesi'nde bulunan Akkirman Sokak, 9 yıldır çözülmeyen bir sorunla boğuşuyor.

Şişli’de Akkirman Sokak’ta 9 Yıllık Çile Bitmiyor
Şişli’de Akkirman Sokak’ta 9 Yıllık Çile Bitmiyor
GİRİŞ 26.06.2024 13.44 GÜNCELLEME 26.06.2024 17.29
Bu Habere 0 Yorum Yapılmış

Meşrutiyet Mahallesi’nin Bitmeyen Sorunu: Doğalgaz Kutuları

Şişli, Meşrutiyet Mahallesi’nde bulunan Akkirman Sokak, 9 yıldır çözülmeyen bir sorunla boğuşuyor. Nişantaşı’na çıkan bu işlek sokakta, 2015 yılında yapılan tretuvar çalışmaları sırasında yerden yaklaşık 30 santimetre yüksekte bırakılan doğalgaz kutuları, mahalle sakinlerinin günlük yaşamını olumsuz etkiliyor.

sisli akkirman sokak 3

Belediyelerin Umursamaz Tavrı

Bu süre zarfında, üç farklı belediye başkanı görevde bulunmuş, fakat hiçbiri bu soruna kalıcı bir çözüm getirmemiş. Mahalle sakinlerinin defalarca şikayet ettiği bu doğalgaz kutuları yüzünden, birçok yaşlı ve genç insanın düşüp yaralandığı belirtiliyor. Belediyenin çözüm olarak sadece kutuların etrafına beton dökmekle yetinmesi ise, sorunun esas kaynağına inilmediğini gösteriyor.

sisli akkirman sokak 4

Muhtar Vardar: “İmza Toplayın Gereğini Yapalım”

Meşrutiyet Mahallesi Muhtarı Özgür Kavuşer Vardar ile yapılan görüşmede, İGDAŞ yetkililerinin mahalle sakinlerinden imza toplamasını istemesi üzerine, mahallelinin duruma olan tepkisi daha da arttı. Vardar, “Bu kadar insanın sakatlandığı bir kaldırımla ilgilenmek kimin görevi?” diye sormaktan kendini alamıyor.

Çözüm Bekleyen Mahalleli

Mahalle sakinleri, Akkirman Sokak’taki bu tehlikeli durumun bir an önce düzeltilmesini talep ediyor. Doğalgaz kutularının tretuvar seviyesine indirilmesi gerektiğini belirten mahalleli, yetkililerden acil bir açıklama ve çözüm bekliyor.

sisli akkirman sokak 2

Kentim Gazetesi Özel Haber

YORUMLAR 0

    DİĞER HABERLER