Sincan’da Adalet Arayışı: Sinan Ateş Davasında Siyasiler Sahnede

Siyasiler, Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin davayı Sincan'da takip ediyor. Dayanışma mesajlarıyla dolu duruşmada adalet arayışı ve hukuk vurgusu ön planda.

Sincan’da Adalet Arayışı: Sinan Ateş Davasında Siyasiler Sahnede
Sincan’da Adalet Arayışı: Sinan Ateş Davasında Siyasiler Sahnede
GİRİŞ 01.07.2024 08.23 GÜNCELLEME 01.07.2024 08.21
Bu Habere 0 Yorum Yapılmış

Dayanışma ve Adalet Vurgusu

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ve Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte duruşma salonunda oturdukları fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşarak şu ifadeleri kullandı:

“Adalet tecelli edene, suikast üzerindeki sis perdesi aralanana kadar bu davanın takipçisi olacağız. Yanı başında olacağız demiştik, Ayşe Hanım adalet tecelli etmiştir diyene kadar yanı başındayız.”

Bu güçlü açıklama, Ateş ailesine verilen desteğin ve adalet arayışının kararlılığını bir kez daha gözler önüne serdi.

“Umudumuz Suçluların Adalete Teslim Edilmesi”

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da duruşmayı izlemek üzere geldiği Sincan’da basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. Özdağ, Sinan Ateş’in “Ankara’da sokak ortasında, gündüz gözüyle kameraların önünde” öldürüldüğünü hatırlatarak, şunları söyledi:

“Bu alçakça cinayetin gerçekleşmesinden bu yana ülkemizde yaşananlar hukuk devletinin nasıl tasfiye edildiğinin açık kanıtı olmak durumunda. Umudumuz bundan sonra mahkeme sürecinin hiç olmazsa belirli temel ilkeler çerçevesinde Anayasaya ve yasalara uygun yürümesi, suçluların ve gerçek suçluların adalete teslim edilmesidir. Bu olmaz ise kamu vicdanında çok derin yara açılacak.”

Süreç Takip Ediliyor

Özdağ, partisinin olayın yaşandığı andan itibaren süreci yakından izlediğini belirterek, “Mahkeme sürecini de yakından izlemeye devam edeceğiz.” dedi.

Dava sürecinde yaşanacak gelişmeler, toplumun geniş kesimleri tarafından dikkatle takip ediliyor. Sinan Ateş’in anısına ve ailesinin adalet arayışına gösterilen bu geniş çaplı destek, toplumsal vicdanın sesini bir kez daha yükseltiyor.

Sincan’daki bu önemli dava, yalnızca bir suikastın aydınlatılması değil, aynı zamanda hukuk devleti ilkesinin korunması adına da büyük bir önem taşıyor.

YORUMLAR 0

    DİĞER HABERLER