Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ilk duruşma öncesi açıklama yaptı

Ankara'da öldürülen eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, adaletin tecelli etmesi için suçluların hızlı ve adil bir şekilde yargılanmasını beklediklerini dile getirdi.

Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ilk duruşma öncesi açıklama yaptı
Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ilk duruşma öncesi açıklama yaptı
GİRİŞ 01.07.2024 07.36 GÜNCELLEME 01.07.2024 07.56
Bu Habere 0 Yorum Yapılmış

Adil Yargılanma Talebi

Ankara’da öldürülen eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, adaletin tecelli etmesi için suçluların hızlı ve adil bir şekilde yargılanmasını beklediklerini dile getirdi. Ayşe Ateş, “İsteğimiz, ayrılan dosyadaki 17 kişi hakkında gerekli işlemlerin hızlı yapılarak, bu dosyanın da bizim dosyamıza eklenmesi, eksik olan bu iddianamedeki boşlukların tamamlanarak, yeni ve doğru bir iddianamenin yazılması ve yargılamanın hızlı yapılması.” şeklinde konuştu.

SINAN ATESIN OLDURULMESINE ILISKIN 22 SANIGIN YARGILANDIGI DAVA3 min

Eksik Delillerin Tamamlanması

Ayşe Ateş, adaletin gecikmemesi için eksik delillerin hızlı bir şekilde tamamlanması gerektiğini vurguladı. “Dilekçeler verdik, eksik deliller var, halen gelmeyen, dosyaya eklenmeyen deliller var. Bu delillerin hızlı bir şekilde dosyaya eklenmesi, eksiklerin tamamlanması, halen bazı arkadaşlarımızın ifadeleri eklenmedi, bu ifadelerin hızlı bir şekilde eklenmesi, iddianamedeki boşlukların doldurularak tamamlanması ve hızlı şekilde yargılan devamını istiyoruz.” dedi.

Güvenlik Önlemleri ve Koruma Talebi

Ayşe Ateş, bir basın mensubunun “Bugün yoğun güvenlik önlemleri var, yanınızda da korumaları görüyoruz, bu korumalarınız uzun süredir var mı?” sorusu üzerine, “Yaklaşık bir buçuk ay  oldu koruma talebinde bulunalı, uzun süredir korumalarım var. Yoğun güvenlik önlemleri altında yaşıyorum. Normal bir hayat yaşamıyorum.” şeklinde yanıt verdi. Ayşe Ateş, evde kızlarıyla birlikte dışarı çıkmadan yaşamak zorunda kaldıklarını belirterek, bu durumun cezaevi hayatına benzetilebileceğini ifade etti.

SINAN ATESIN OLDURULMESINE ILISKIN 22 SANIGIN YARGILANDIGI DAVA 2 min

İddialara Yanıt

Basın mensuplarının Mersin’deki iddialarla ilgili sorusuna Ayşe Ateş, somut delil ve belgelere dayanmadan konuşmayı tercih ettiğini belirterek, “Bahsettiğiniz şey iddialardan ibaret. Ben elimdeki somut delillere, bilgi ve belgeleri dayanarak konuştum hep. Eğer bir gün o konuyla alakalı somut bilgi ve belge elimize ulaşırsa o gün onunla alakalı da yorumumu, söyleyeceğim şeyleri söylerim ama şu an için böyle bir şey mevcut değil.” dedi. Ateş, Mersin olayının bu davanın öncüsü olduğunu ve gerekli ifadelerin alınarak dosyaya eklenmesi gerektiğini de ekledi.

YORUMLAR 0

    DİĞER HABERLER