Özgür Özel’den Çorlu Tren Kazası Mesajı: Adalet Arayışı Devam Ediyor

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Çorlu tren kazasının 6. yıl dönümünde, hayatını kaybeden 25 kişiyi andı ve adalet sağlanana kadar mücadeleye devam edeceklerini vurguladı.

Özgür Özel’den Çorlu Tren Kazası Mesajı: Adalet Arayışı Devam Ediyor
Özgür Özel’den Çorlu Tren Kazası Mesajı: Adalet Arayışı Devam Ediyor
GİRİŞ 08.07.2024 11.22 GÜNCELLEME 08.07.2024 11.39
Bu Habere 0 Yorum Yapılmış

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 6 yıl önce Çorlu’da yaşanan tren kazasında hayatını kaybedenleri andı. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kazada hayatını kaybeden 25 kişiyi rahmetle anarken, adalet arayışının sürdüğünü vurguladı.

“Adalet Yerini Bulana Kadar Bu İşin Peşini Bırakmayacağız”

Özel’in açıklaması oldukça net ve kararlıydı:

“‘Çorlu Tren Katliamı’nın 6’ncı yılında, yaşamını yitiren 25 yurttaşımızı rahmetle anıyorum. Sorumlu kamu görevlileri de yargılamaya dahil edilene, ailelerin ve kamuoyu vicdanının tatmin olacağı cezalar verilene kadar ailelerin yanında olmaya devam edeceğiz.”

Burada dikkat çeken nokta, Özel’in sadece anma yapmaktan öte, süregelen adalet arayışına da vurgu yapması. Bu olay, ne yazık ki Türkiye’de benzer acıların yaşanmaması için bir milat olarak kabul edilmeliydi, ancak hala gereken adımlar tam anlamıyla atılmış değil.

“Bu İşi Unutmayacağız, Unutturmayacağız”

Çorlu Tren Kazası, sadece olay günüyle sınırlı kalmayan bir trajedi. 25 can kaybı, ailelerin yaşadığı acı ve sonrasında yaşanan yargı süreci, toplumun hafızasında derin izler bıraktı. Özel’in bu açıklaması, kazanın unutulmasına izin vermeyeceklerini ve sorumluların hesap vermesi için mücadeleye devam edeceklerini açıkça ortaya koyuyor.

YORUMLAR 0

    DİĞER HABERLER