Kadıköy’de Kadın Güvenlik Görevlisini Bıçakla Yaralayan Sanığın Yargılanmasına Başlandı

Kadıköy’de Kadın Güvenlik Görevlisini Bıçakla Yaralayan Sanığın Yargılanmasına Başlandı
Kadıköy’de Kadın Güvenlik Görevlisini Bıçakla Yaralayan Sanığın Yargılanmasına Başlandı
GİRİŞ 24.06.2024 16.26 GÜNCELLEME 24.06.2024 16.49
Bu Habere 0 Yorum Yapılmış

Kadıköy’de Marmaray İstasyonu’nda görev yapan kadın güvenlik görevlisini bıçakla yaraladığı gerekçesiyle tutuklanan Çetin Aktay’ın yargılanmasına başlandı. Sanık, “tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs” ve “ısrarlı takip” suçlarından 23 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyor.

Duruşma Detayları

Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Çetin Aktay, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Müşteki Gülhan Karaderili ve taraf avukatları da duruşmada hazır bulundu. Savunmasını yapan Aktay, müşteki ile aynı yerde çalıştıklarını ve aralarında kıskançlık nedeniyle bir sorun yaşandığını iddia etti. Olayın yaşandığı gün intihar etmeyi düşündüğünü belirten Aktay, olayın istemeden gerçekleştiğini ve pişman olduğunu söyledi. Aktay’ın avukatı, müvekkilinin akıl sağlığının tespitine yönelik rapor alınmasını talep etti.

Müştekinin İfadeleri

Müşteki Gülhan Karaderili, sanıkla sadece iş arkadaşı olduklarını ve sanığın kendisiyle ilişki yaşadığını kafasında kurduğunu belirtti. Sanığın kendisine tehdit ve sevgi içerikli mesajlar gönderdiğini ve bu durumu iş yeri şeflerine bildirerek savcılığa şikayet ettiğini söyledi. Karaderili, sanığın kendisini öldürme niyetiyle hareket ettiğini belirterek, yüzünden ve sırtından aldığı bıçak darbeleri nedeniyle artık insanların içine çıkarken sürekli maske taktığını ifade etti. Adalete güvendiğini söyleyen Karaderili, sanığın en ağır cezayı almasını istediğini vurguladı.

Ara Karar

Mahkeme heyeti, sanığın akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespiti için Adli Tıp Kurumu’ndan rapor alınmasına karar verdi. Sanığın tutukluluk halinin devamına hükmederek duruşmayı erteledi.

Adliye Önündeki Açıklamalar

Duruşmanın ardından adliye önünde açıklama yapan Karaderili’nin avukatı Can Akşahin, sanığın akli dengesinin yerinde olduğunu ve bunun planlı bir saldırı olduğunu belirtti. Müşteki Gülhan Karaderili ise adaletin yerini bulmasını istediğini ve sanığın en ağır cezayı almasını beklediğini söyledi.

İddianame Detayları

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede, Çetin Aktay’ın 15 Mart’ta Göztepe Marmaray İstasyonu’nda güvenlik görevlisi Gülhan Karaderili’yi bıçakla yaraladığı belirtiliyor. Aktay’ın “tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 13 yıldan 20 yıla, “ısrarlı takip” suçundan ise 1 yıldan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.

YORUMLAR 0

    DİĞER HABERLER