Cengiz Erdem Kimdir? GEDAŞ Genel Müdürü’nün Kariyeri ve Görevden Alınma Sebebi

GEDAŞ Genel Müdürü Cengiz Erdem kimdir? Türkiye'nin önemli şehircilik ve altyapı projelerinde yer almış, deneyimli bir mühendis ve yöneticidir. İşte Cengiz Erdem'in hayatı, kariyeri ve görevden alınma sebebi hakkında detaylar.

Cengiz Erdem Kimdir? GEDAŞ Genel Müdürü’nün Kariyeri ve Görevden Alınma Sebebi
Cengiz Erdem Kimdir? GEDAŞ Genel Müdürü’nün Kariyeri ve Görevden Alınma Sebebi
GİRİŞ 10.07.2024 11.39 GÜNCELLEME 10.07.2024 11.03
Bu Habere 0 Yorum Yapılmış

Cengiz Erdem’in Hayatı ve Eğitimi

1969 yılında Kars’ta doğan Cengiz Erdem, 1994 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmek amacıyla Okan Üniversitesi’nde İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisansını 2024 yılında tamamladı. Erdem, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Cengiz Erdem’in Kariyer Yolu

Cengiz Erdem’in kariyerine 1996-1997 yıllarında Kutman Holding’te Harita Mühendisi olarak başladı. 1997-2019 yılları arasında KİPTAŞ’ta (İstanbul Konut İmar Plan Sanayi ve Ticaret A.Ş.) çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Bu süre zarfında Harita Mühendisi, Harita Uygulama Şefi, Tapu Ruhsat Müdürü, İmar Şehircilik Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı (Proje ve İhale) ve Genel Müdür gibi önemli roller üstlendi.

2019-2020 yıllarında GEDAŞ Genel Müdürü olarak çalıştıktan sonra, 2020-2023 yılları arasında Ümraniye Belediyesi’nde Teknik Başkan Danışmanlığı görevini yürüttü. 2023 yılı başında T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nda Elektronik Haberleşme Daire Başkanı olarak görev aldı. Son olarak, 2023 Temmuz ayında Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine atandı.

Görevden Alınma Sebebi

Geçtiğimiz hafta, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un talimatıyla Cengiz Erdem, Emlak Konut GYO Genel Müdürlüğü görevinden alındı. Görevden alınma sebebiyle ilgili resmi bir açıklama yapılmamış olmakla birlikte, bu tür değişiklikler genellikle stratejik yönetim değişiklikleri ve kurum içi dinamiklerle ilişkilendirilebilir.

YORUMLAR 0

    DİĞER HABERLER