Amasya’da Kanlı Tartışma: Bir Kişi Öldü, Bir Kişi Yaralandı

Amasya'da yaşanan trajik olayda, Dursun Ş. adlı şahıs, tartıştığı damadı Halil E.'yi av tüfeğiyle vurarak öldürdü, kızını ise yaraladı.

Amasya’da Kanlı Tartışma: Bir Kişi Öldü, Bir Kişi Yaralandı
Amasya’da Kanlı Tartışma: Bir Kişi Öldü, Bir Kişi Yaralandı
GİRİŞ 08.07.2024 15.39 GÜNCELLEME 08.07.2024 15.08
Bu Habere 0 Yorum Yapılmış

Olayın Gelişimi

Alınan bilgiye göre, D.Ş, karşı çıkmasına rağmen bir ay önce evlenen kızı İnci E. ve damadı Halil E. ile Yıldız köyündeki bir akaryakıt istasyonunda karşılaştı. Aralarında başlayan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Dursun Ş., yanında bulunan av tüfeğiyle damadı ve kızına ateş etti.

AMASYADA BIR KISI TARTISTIGI DAMADINI SILAHLA OLDURDU KIZINI YARALADI

Acı Bilanço

Olayın ardından yapılan ihbar üzerine, jandarma ve sağlık ekipleri hızla olay yerine sevk edildi. Vücuduna isabet eden saçmalarla Halil E. olay yerinde yaşamını yitirirken, kolundan yaralanan İnci E. ise Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

AMASYADA BIR KISI TARTISTIGI DAMADINI SILAHLA OLDURDU KIZINI YARALADI 3

Zanlı Yakalandı

Olay yerinden otomobiliyle kaçan D.Ş., jandarma ekiplerinin titiz çalışması sonucu kent merkezinde yakalandı. Zanlı, gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.

Korkunç Son

Bu trajik olay, aile içi anlaşmazlıkların ne kadar tehlikeli sonuçlar doğurabileceğini bir kez daha gözler önüne serdi. Olay, hem aile üyelerini hem de olaya tanık olanları derinden sarstı. Yetkililer, bu tür olayların önlenmesi için toplumsal farkındalığın artırılması gerektiğini vurguluyor.

Amasya’da yaşanan bu üzücü olay, tüm ülkeyi derin bir yasa boğdu. Olayın ardından başlatılan soruşturma titizlikle sürdürülüyor.

 

YORUMLAR 0

    DİĞER HABERLER